fbpx

Tworzenie strony internetowej dla Twojego biznesu najważniejsze elementy.

tworzenie strony internetowej - poradnik

Aby Twój mały biznes mógł odnieść sukces, musi być widoczny online. Możesz zacząć od stworzenia dobrej strony internetowej. Strona internetowa to platforma, na której można wirtualnie nawiązać kontakt z klientami i zaprezentować swoje produkty oraz usługi. Możesz użyć do tego kreatora stron lub samemu ją wykonać od podstaw.

Ten przewodnik dla startupów przedstawia najważniejsze elementy, o których należy pamiętać podczas tworzenie strony internetowej.

Zanim zaczniesz działać musisz poznać strony internetowe twojej konkurencji. Nowe strony tworzone są codziennie, co oznacza, że ​​masz mnóstwo konkurencji. Musisz być przygotowany na pokonanie konkurencji zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym.

Trendy online również ulegają ciągłym zmianom, więc powinieneś się nauczyć, jak się do nich dostosować. Możesz łatwo zrobić to online, o ile wiesz, co robić i jak to zrobić. Wiedza o tym, jak stworzyć stronę internetową i sprawić, by odniosła sukces pod względem dużej liczby odwiedzin i konwersji sprzedaży, to trudna droga usłana przeszkodami.

Statystyki pokazują, że wiele firm nigdy nie przetrwało pierwszego roku, a najwięcej upada w pierwszych 5 latach od uruchomienia biznesu, ponieważ właściciele nie wiedzą co robić lub nie nadążają za trendami. Poniższe czynności powinny pomóc odnieść Ci sukces podczas tworzenia strony internetowej dla swojej firmy.

Projektowanie strony internetowej znalezienie domeny

Przede wszystkim znajdź właściwą nazwę domeny. Nazwa domeny to adres, z którego każdy może skorzystać, aby znaleźć Cię online. Zazwyczaj jest to dokładna nazwa twojej firmy, ale możesz ją zmienić, szczególnie jeśli wybrana nazwa została już zajęta. Ważne jest, aby wybrać nazwę, która odzwierciedla to, co robi Twoja firma, aby Twoi klienci mogli Cię łatwo znaleźć. Ponadto nie używaj nazw zbyt długich, ponieważ nikt ich nie zapamięta. Jeśli znajdziesz prostą nazwę, która pozostanie w pamięci wszystkich, będzie to ważny element wspierania twojej firmy online.

Znajdź firmę hostingową na stronę, sama domena nie wystarczy, aby uruchomić stronę musisz wykupić hosting i wcale nie jest to proste, niestety najbardziej popularne firmy hostingowe świadczą bardzo niskiej jakości usługi, najlepiej poczytać opinie o danej firmie w internecie. Istnieje wiele firm hostingowych, od darmowego hostingu po płatne.

Wybierz usługę hostingu, która zapewni Ci zrównoważony rozwój, ponieważ nie chcesz, aby witryna stale działała w trybie offline. Zapytaj ich o ilość miejsca, z której możesz korzystać, oraz np. możliwość utworzenia kont e-mail. Tworzenie strony internetowej to również optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek. Sprawdź czy Twoja strona szybko się wczytuje, czy nie posiada błędów itd.

Pamiętaj, że w tym momencie nikt nie wie o tym, oprócz ciebie i tych, którzy pomogli Ci ją zbudować. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach (SEO) odnosi się do procesu zwiększania widoczności w wyszukiwarkach. Możesz zacząć od stworzenia wystarczającej ilości treści dla odwiedzających. Niech wiedzą, kim jesteś i co oferujesz. Pamiętaj, aby nadać im wartość. Gdy potencjalni klienci trafiają na twoją stronę po kliknięciu linku w wyszukiwarce, to  robią to dlatego, że szukają usług takich jakie Ty oferujesz. Jeśli dowiedzą się, że Twoje strona nie zawiera informacji i rozwiązań danego problemu, to wtedy już nie wrócą.

Optymalizując witrynę, skup się na docelowych odbiorcach: ludziach, którzy będą kupować Twoje produkty i usługi. Jeśli stron nie będzie zoptymalizowana to posiadanie strony będzie stratą czasu i zasobów. Jeśli każdego dnia będziesz miał setki nowych użytkowników na stronie, ale żaden z nich nie będzie zainteresowany tym, co masz do zaoferowania to warto wtedy zastanowić się nad zbadanie user experience strony.

Podczas pisania treści na stronę użyj słów kluczowych, które odzwierciedlają Twój obszar działania, aby uzyskać jak największy ruch na stronie. Każdy może stworzyć stronę internetową, ale nie wszyscy mogą stworzyć taką, która zamienia ruch internetowy na klientów. Jeśli wydaje Ci się to zbyt trudne lub jeśli nie masz czasu, aby go poświęcić, zawsze możesz zatrudnić eksperta do zaprojektowania strony internetowej, uruchomienia jej i dodania do wyszukiwarki. Jednak upewnij się, że wybrałeś niezawodnego partnera, który wykonuje strony profesjonalnie w oparciu o umiejętności, doświadczenie i zrozumieniu technologii internetowych.