fbpx

Technologie, na których opiera się budowa strony internetowej

Założenie i wdrożenie strony internetowej nie jest zadaniem, które może wykonać osoba z brakiem jakiejkolwiek wiedzy w tym właśnie zakresie. Strony takie można tworzyć na wiele sposobów, bowiem wachlarz dostępnych w tym zakresie technologii i języków programowania jest naprawdę duży.

python język programowania

Do tworzenia stron www wykorzystane zostaną technologie i języki programowania takie, jak: HTML, XHTML, CSS, PHP, SQL, JAVA SCRIPT, AJAX. Oczywiście wyróżnić można i inne rozwiązania, jednak te wymienione są najczęściej stosowane. Budowa stron internetowych opierać się więc musi na ogromnej wiedzy technicznej, to co widzimy na ekranach naszych komputerów jest już efektem końcowym długich często prac. Aby strony odpowiednio działały ich zaplecze opiera się na zdecydowanie bardziej zaawansowanych technologiach.

Strony utworzone w języku HTML

Najbardziej popularnym, hipertekstowym językiem znaczników jest oczywiście HTML. Komponentami języka HTML są między innymi: znaczniki i ich atrybuty, typy danych, deklaracje typów dokumentów, a także odwołania w postaci encji, czy też referencje znakowe. Strony internetowe, które widoczne są przez użytkowników to interpretacja kodu HTML przez przeglądarkę. Ten hipertekstowy język znaczników jest niezbędny do tworzenia dokumentów. Oczywiście w zależności od tego, co na danej stronie ma się znaleźć, takie też technologie przy budowie stron internetowych się wykorzystuje.

Przed samą realizacją prac wykonuje się projekt, na którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące danej strony www. Wiemy więc, czy znajdzie się na niej tylko tekst, czy pojawią się obrazki, czy będzie widoczny film. Technologie wchodzące w skład strony internetowej są więc uzależnione od tego, z jaką stroną mamy do czynienia. Im bardziej ona zaawansowana, tym więcej określonych języków do jej stworzenia musimy użyć. Działania programistów są niezwykle złożone i pracochłonne dlatego też potrzeba często o wiele więcej czasu, by móc otrzymać profesjonalnie wyglądającą i nowocześnie oraz szybko działającą stronę internetową.

Podstawą zakładania stron www przez specjalistów Codefia z Warszawy jest przede wszystkim jasny cel. Jeśli zakładamy stronę bez określenia celu może ona być efektowna w wyglądzie, ale na pewno nie będzie użyteczna. Jeśli zaś wiemy po co ją robimy i jakie będzie jej zadanie, wiemy na jakich elementach musimy się skupić i co stanowi element nadrzędny takiej strony www. Profesjonalne tworzenie stron to dobre menu, które jest przejrzyste i użytkownik strony wchodząc na nią od razu wie, gdzie należy kliknąć, aby otrzymać niezbędne informacje. Stawiając na jakość strony, która zainteresuje potencjalnych odbiorców należy wziąć pod uwagę jej minimalizm, prostotę i przejrzystość. Ważna jest również treść strony, istotna jest grafika. Na sukces danej witryny składa się więc wiele różnorodnych elementów. Jeśli zadba się o nie, nasza nowa strona internetowa spełni swoje zadania.

Tworzenie strony www

Budowa stron internetowych – co może zaoferować nam w tym zakresie software house?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretny software house, który podejmie się stworzenia strony internetowej musimy mieć pewność, że wybieramy najlepszych specjalistów, których umiejętności poparte są wiedzą i doświadczeniem. Co więc agencja specjalizująca się w budowie stron internetowych powinna nam zaoferować? Przede wszystkim profesjonalny projekt, bezpośrednie konsultacje, zaangażowanie oraz dbałość o szczegóły. Ponadto wykonanie strony, która spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby. Software house musi zagwarantować nam profesjonalny system zarządzania zawartością strony, dożywotnią gwarancję poprawnego jej działania, czy też serwis oraz aktualizację wszelkich projektów, które są przez nas wdrożone.

Odpowiednie technologie to sukces idealnie stworzonej, a później prosperującej strony www. Tak ważne i kluczowe jest więc wykonanie projektu, jego wdrożenie i w efekcie stworzenie witryny, która przez lata będzie mogła spełniać swoje zadania tak, jak powinna. Jeśli jesteś zainteresowany naszą wyceną, zachęcamy do kontaktu.