Nawiąż współpracę ze zwinnym zespołem front-end developerów, którzy od 10 lat zajmują się tworzeniem aplikacje oraz stron w ReactJS. Szukasz nowoczesnych bibliotek UI, za pomocą których programiści zrealizują szybkie i skalowalne aplikacje, systemy, strony www? Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w programowaniu interfejsów zdobyte w projektach opartych o ReactJS.
React to popularna biblioteka JavaScript używana do tworzenia stron internetowych i aplikacji. Największe duże firmy, między innymi Netflix, Instagram, używają ReactJS.
Korzystanie z tej biblioteki ma wiele zalet w porównaniu z innymi frameworkami, posiada wirtualny DOM (Document Object Model), oraz możliwość zarządzania stanem aplikacji.
ReactJS od wielu lat plasuje się na pierwszym miejscu bibliotek i frameworków JavaScript najchętniej wybieranych w projektach IT.
React to popularna biblioteka open source, która jest używana do budowania interfejsów użytkownika. Został stworzony przez programistów Facebooka, nadal jest przez niego utrzymywany i rozwijany. React jest powszechnie używany jako baza dla SPA (Single Page Applications).
Krótko mówiąc, React to biblioteka JavaScript do budowania wydajnych i przyjaznych dla użytkownika interfejsów. React został wydany jako projekt open source przez Facebooka w 2013 roku i szybko stał się popularny i powszechnie używany nawet przez wielkie firmy, takie jak Facebook, Netflix, Uber, Quora i wiele innych. Swoją popularność React zawdzięcza łatwości w obsłudze, wygodniejszej obsłudze niż inne rozwiązania oraz maksymalnej elastyczności i swobodzie w tworzeniu interfejsów. Oficjalna strona React opisuje trzy główne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o React: 1. Styl deklaratywny – tworzenie interaktywnych interfejsów użytkownika za pomocą React jest bezbolesne, ponieważ React automatycznie aktualizuje i renderuje odpowiednie komponenty po każdej aktualizacji danych. 2. Architektura oparta na komponentach – dzięki prostym blokom zwanym komponentami i subkomponentami nie musisz od razu budować pełnej aplikacji – możesz zacząć od małych rzeczy, a potem iść dalej. 3. Zasada „Naucz się raz, napisz gdziekolwiek” — komponenty i kod to elementy wielokrotnego użytku, które pomagają budować np. nowe funkcje. Możesz używać tych elementów kiedy i gdzie chcesz, bez pisania ich od nowa. React może również używać Node.js do renderowania na serwerze i React Native do przyspieszenia rozwoju aplikacji mobilnych.
React.js jest głównie używany do tworzenia interfejsów użytkownika (UI) dla aplikacji internetowych i mobilnych. Można go używać do tworzenia różnych elementów interfejsu, takich jak przyciski, formularze, tabele, menu i inne elementy, które są często spotykane w aplikacjach internetowych. React.js jest również często używany do tworzenia aplikacji single-page (tzw. SPA - aplikacji stronicujących się na jednej stronie). Jest to rodzaj aplikacji, w której cały interfejs użytkownika jest ładowany raz i później aktualizowany na podstawie działań użytkownika bez konieczności ponownego ładowania strony. React.js jest również często używany do tworzenia aplikacji hybrydowych, które są aplikacjami mobilnymi napisanymi w języku JavaScript, ale uruchamianymi jako natywne aplikacje na urządzeniach mobilnych. Do tego celu używa się biblioteki React Native. Ponadto React.js jest często używany do tworzenia animacji i efektów specjalnych w interfejsach użytkownika. Można go również używać do tworzenia gier internetowych lub aplikacji do tworzenia grafiki.
Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Sam React.js nie jest frameworkiem ponieważ każdy moduł może działać niezależnie. React.js jest biblioteką JavaScript, która służy do tworzenia interfejsów użytkownika. Można ją używać zarówno do tworzenia aplikacji internetowych, jak i aplikacji mobilnych. React.js został stworzony przez firmę Facebook i jest często używany w połączeniu z innymi narzędziami i bibliotekami, takimi jak Redux, React Router i React Native, dlatego można przyjąć, że całość tworzy pełen framework do tworzenia aplikacji.
Tak, Node.js jest doskonałym wyborem do tworzenia mikroserwisów i aplikacji serverless. Jego szybkość działania, skalowalność i wieloplatformowość sprawiają, że jest on idealnym rozwiązaniem do budowania aplikacji o wysokiej wydajności i elastyczności. Node.js posiada również bogate eco-system narzędzi i bibliotek, które umożliwiają łatwe i szybkie tworzenie mikroserwisów i aplikacji serverless.
1. Świetne wrażenia użytkownika. Strony internetowe i aplikacje w React.js są niesamowicie szybkie dzięki funkcjom takim jak Concurrent Mode lub React Fibre. 2. Poprawa wydajności i szybkości. React oferuje wiele funkcji, które sprawiają, że aplikacje i strony działają szybko i wydajnie. 3. Kompatybilność wsteczna. publiczne API pozostaje prawie takie samo za każdym razem, więc Facebookowi i innym firmom łatwiej jest odświeżyć kod, używając jego starych fragmentów. 4. Concurrent Mode. Zestaw funkcji stworzonych, aby aplikacje React były jeszcze szybsze i bardziej przyjazne dla użytkownika. Dzięki temu dopasowują się do możliwości urządzenia użytkownika i szybkości sieci. 5. JSX. React upraszcza cały proces za pomocą rozszerzenia do JavaScript. 6. Łatwość skalowania. Modułowość Reacta ułatwia skalowanie aplikacji. 7. Pomocne narzędzia dla developerów. Programiści React.js mogą korzystać z zestawu narzędzi o nazwie React Developer Tools, który jest dostępny jako rozszerzenie dla Google Chrome i Mozilla Firefox. Pozwala na sprawdzenie hierarchii komponentów w wirtualnym DOM oraz edycję poszczególnych komponentów. 8. Ogromna społeczność. Społeczność React rośnie od czasu premiery w 2013 roku. 9. Komponenty wielokrotnego użytku, czyli modułowość. Aplikacje React.js zbudowane są z pojedynczych komponentów, które można podzielić na podkomponenty. Każdy komponent i podkomponent odpowiada za jeden mały fragment całej aplikacji i może być ponownie użyty w dowolnym momencie. Dzięki temu z prostych bloków można zbudować nawet rozbudowaną aplikację. 10. Łatwość testowania i debugowania – React używa natywnych narzędzi do testowania i debugowania komponentów przed ich faktycznym użyciem.
React.js pozwala tworzyć wspaniałe cyfrowe produkty i interfejsy, takie jak: Produkty SaaS Złożone i wymagające aplikacje internetowe Niestandardowe interfejsy użytkownika SPA (Single Page Aplication) Strony statyczne MVP (Minimal Value Product) łatwe do skalowania
Programiści React mogą zintegrować go z dowolnym back-end'em, więc świetnie pasuje do niemal każdej aplikacji internetowej, zwłaszcza jeśli planujesz tworzyć duże i złożone aplikacje. 1. Kiedy chcemy zwiększyć szybkość developmentu 2. Kiedy chcemy poprawić UX oraz UI aplikacji 3. Kiedy chcemy szybciej wprowadzaić produkt/projekt na rynek 4. Kiedy chcemy obniżyć koszty utrzymania aplikacji 5. Kiedy chcemy korzystać z przyszłościowej technologii
Istnieje wiele frameworków opartych na React, ale jeden jest szczególnie popularny – Next.js. Next.js to framework do budowania aplikacji internetowych i superszybkich statycznych stron internetowych. Oferuje najlepsze możliwości programistyczne ze wszystkimi funkcjami, których programiści potrzebują, takie jak hybrydowe renderowanie statyczne i serwerowe, wspieranie SEO, obsługa języka TypeScript, interfejs API.
O React można powiedzieć wiele dobrego, ale możemy wyróżnić sześć głównych powodów, dla których warto wybrać go do następnego projektu. Powód 1: Efektywność rozwoju Deweloperzy mogą wielokrotnie używać raz utworzonych komponentów. Mogą również udostępniać swoją bazę kodu i pracować znacznie szybciej. Powód 2: doświadczenie użytkownika podobne do natywnego Możliwość zapewnienia doskonałego doświadczenia użytkownika była priorytetem, gdy Facebook wypuszczał React. Powód 3: Szybszy czas wprowadzania na rynek Dzięki React możesz zacząć od zbudowania prostego, działającego MVP, aby przetestować go przed prawdziwymi użytkownikami, uzyskać od nich opinie i dostosować aplikację do ich komentarzy bez inwestowania dużych pieniędzy. Powód 4: Skalowalność Nie chodzi tylko o rozpoczynanie małych i budowanie złożonych aplikacji internetowych krok po kroku. Chodzi również o czysty i przyjazny programistom kod, który pozwala na przekazanie projektów React każdemu innemu programiście React. Dzięki temu Twój zespół programistów może szybko się rozwijać, podobnie jak Twoja aplikacja. Powód 6: Stabilność i dojrzałość Popularność i społeczność Reacta rośnie od czasu jego premiery.
React.js używa mechanizmu virtual DOM, który pozwala na szybkie aktualizowanie interfejsu użytkownika bez konieczności przeładowywania całej strony. To sprawia, że aplikacje napisane z użyciem React.js są szybsze i płynniej działają.
React.js ma prostą i zrozumiałą składnię, co ułatwia naukę i użytkowanie tej biblioteki. Jest to szczególnie ważne dla początkujących programistów, którzy mogą mieć trudności z bardziej skomplikowanymi narzędziami.
React.js może być używany do tworzenia aplikacji hybrydowych, czyli aplikacji mobilnych napisanych w języku JavaScript, ale uruchamianych jako natywne aplikacje na urządzeniach mobilnych. Do tego celu używa się biblioteki React Native.
React.js jest bardzo popularną biblioteką i ma dużą społeczność programistów, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem na jej temat. To ułatwia znajdowanie pomocy i rozwiązywanie problemów podczas tworzenia aplikacji.
React.js jest często używany do tworzenia aplikacji single-page (tzw. SPA - aplikacji stronicujących się na jednej stronie). Jest to rodzaj aplikacji, w której cały interfejs użytkownika jest ładowany raz i później aktualizowany na podstawie działań użytkownika bez konieczności ponownego ładowania strony.
React.js jest bezpieczną biblioteką, ponieważ nie pozwala na bezpośredni dostęp do DOM (ang. Document Object Model) z komponentów interfejsu użytkownika. To sprawia, że jest trudniej popełnić błąd, który mogłby spowodować niebezpieczeństwo dla aplikacji lub jej użytkowników. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne w przypadku aplikacji, które przetwarzają wrażliwe dane lub są używane przez dużą liczbę ludzi.